Акціонери «Юнісон Груп»: у прокуратури немає законних підстав для передачі 1000 напіввагонів ПАТ "Укрзалізниця"

Акціонери ТОВ «Юнісон Груп» стурбовані озвученою в ході спільного брифінгу головного військового прокурора А.Матіоса і голови правління ПАТ «Укрзалізниця» В.Балчуна інформацією про нібито передачу 1000 залізничних напіввагонів, що належать «Юнісон Груп», на зберігання і тимчасове користування в ПАТ «Укрзалізниця».

Нагадаємо, що за підсумками подій 14 липня 2017 року, які акціонери «Юнісон Груп» вважають державним рейдерством, слідчий суддя Печерського районного суду м.Києва задовольнив клопотання прокурора групи прокурорів Головної військової прокуратури генеральної прокуратури України О.Міргородської про арешт майна «Юнісон Груп». Таким чином, на майно, в тому числі і залізничні напіввагони, які належать «Юнісон Груп», накладено арешт. При цьому в даному рішенні йдеться про заборону користуватися або розпоряджатися арештованим майном, проте відсутня інформація про передачу цього майна на зберігання або управління ним третіми особами.

На даний момент юристи, що представляють інтереси акціонерів «Юнісон Груп», оскаржують рішення про арешт майна в судах в рамках правового поля України.

У той же час, 4 серпня 2017 року під час брифінгу головний військовий прокурор України А.Матіос зробив публічну заяву про нібито передачу головною військовою прокуратурою в користування ПАТ «Укрзалізниця» 1000 залізничних напіввагонів, які належать «Юнісон Груп». У своїй заяві пан Матіос посилається на якесь рішення Печерського районного суду м.Києва. При цьому ані акціонери, ані адвокати «Юнісон Груп» не були проінформовані про час і місце такого судового засідання, на якому розглядалося питання про передачу піввагонів, які належать «Юнісон Груп» на підставі права приватної власності, в користування ПАТ «Укрзалізниця». Також акціонерам «Юнісон Груп» не був спрямований текст самого такого рішення, як і не був він представлений в ході спільного брифінгу А.Матіоса і В.Балчуна.

Юристами, що представляють інтереси акціонерів «Юнісон Груп», були направлені запити на ім'я голови Печерського районного суду міста Києва Козлова Р.Ю. і голови правління ПАТ «Укрзалізниця» В.Балчуна з метою надання інформації про те, на якій підставі були передані заарештовані напіввагони, які юридично є власністю «Юнісон Груп». Акціонери «Юнісон Груп» очікують отримати відповіді на свої публічні запити найближчим часом для того, щоб прояснити деталі ситуації, що склалася.

При цьому у акціонерів «Юнісон Груп» є всі підстави вважати, що всі публічні заяви про передачу напіввагонів є всього лише частиною рейдерської атаки, яка відбувається по відношенню до активів «Юнісон Груп» з боку військової прокуратури України.

Крім того, акціонерам «Юнісон Груп» залишаються невідомими правові мотиви, якими користувався голова правління ПАТ «Укрзалізниця» В.Балчун в момент прийняття в користування активів, які юридично належать іншому суб'єкту господарської діяльності.

Тому юристи, що представляють інтереси акціонерів «Юнисон Груп», звернулися з адвокатським запитом до ПАТ «Укрзалізниця» і Міністерства інфраструктури України з вимогою надати інформацію, чи дійсно заарештовані напіввагони переведені в користування ПАТ «Укрзалізниця» головною військовою прокуратурою.

Крім того, акціонери «Юнісон Груп» наполягають на тому, щоб ПАТ «Укрзалізниця» публічно відзвітувала про те, яким органом управління або посадовою особою ПАТ «Укрзалізниця» було прийнято рішення про отримання від головної військової прокуратури в користування 1000 піввагонів, які належать «Юнісон Груп ».

Акціонери «Юнісон Груп» змушені констатувати, що пан В.Балчун, який прийшов працювати на український ринок в якості одного з кращих фахівців і прикладів успішного європейського менеджменту і правових гарантій ведення бізнесу, сьогодні став всього лише інструментом боротьби військової прокуратури з українським бізнесом.

Акціонери «Юнісон Груп» ще раз звертають увагу української та європейської громадськості на факти кричущого тиску на власників українського бізнесу і зневаги до українського законодавства з боку головної військової прокуратури України під керівництвом А.Матіоса.

На думку акціонерів «Юнісон Груп», всі дії військової прокуратури по відношенню до них є спланованим державним рейдерством, і будуть оскаржені в судовому порядку.

ВСІ НОВИНИ